PMV, de Participatiemaatschappij Vlaanderen, verwerft bijkomend belang in Brussels Airport Company

Brussels Airport - General

Vandaag heeft PMV, de Participatiemaatschappij Vlaanderen een overeenkomst bereikt met het Canadese pensioenfonds Ontario Teachers’ Pension Plan, OTPP, om haar onrechtstreeks belang in Brussels Airport Company te verwerven. De overname door PMV bevestigt de aantrekkelijkheid van Brussels Airport Company voor een publieke investeringsmaatschappij met een langetermijnvisie. Deze transactie leidt niet tot een wijziging van het rechtstreekse aandeelhouderschap en heeft geen impact op de uitvoering van de strategie van de luchthaven. 

Het Canadese pensioenfonds Ontario Teachers’ Pension Plan (OTPP) en de Participatiemaatschappij Vlaanderen PMV hebben een overeenkomst gesloten voor de overname van het onrechtstreeks belang van OTPP in Brussels Airport Company. PMV verwerft hiermee een economisch belang van 39% in Brussels Airport. 

Deze transactie leidt niet tot een wijziging van het rechtstreekse aandeelhouderschap van Brussels Airport Company en de uitvoering van de strategie van de luchthaven. De beslissing van PMV om langetermijnaandeelhouder te worden, past in de visie van Vlaanderen om luchthavens als kritieke infrastructuur te beschouwen. Voor Ontario Teachers’ is deze overdracht het einde van een mooi hoofdstuk.  

“Ik wil OTPP uitdrukkelijk bedanken voor de goede samenwerking de voorbije 14 jaar, ze hebben actief de verdere duurzame ontwikkeling van onze luchthaven altijd ondersteund. We konden ook rekenen op hun onvoorwaardelijke steun in de verschillende crisissen die we meegemaakt hebben. We zijn blij om PMV als nieuwe indirecte aandeelhouder te mogen verwelkomen. Een investeringsmaatschappij met een langetermijnvisie zoals PMV sluit perfect aan bij een infrastructuurbedrijf als Brussels Airport, en de rol die wij spelen als tweede belangrijkste economische motor van Vlaanderen en België.”, zegt Arnaud Feist, CEO van Brussels Airport. 

"We zijn verheugd dat we meer dan 14 jaar hebben mogen bijdragen aan het succes en de groei van Brussels Airport, dat zich heeft ingezet om de connectiviteit voor passagiers te verbeteren, zich te ontwikkelen als cargohub en zijn bijdrage aan de Belgische economie voort te zetten. We willen het managementteam en het luchthavenpersoneel bedanken voor hun harde werk en toewijding in de afgelopen jaren, niet in het minst tijdens de Covid-19-pandemie. We willen in het bijzonder hun uitzonderlijke inzet en moed erkennen bij de tragische gebeurtenissen in 2016 en alle inspanningen die ze hebben gedaan voor de heropbouw en het herstel van Brussels Airport. We hebben er alle vertrouwen in dat de luchthaven zijn belangrijke rol zal blijven vervullen in het verbinden van België en de rest van de wereld en als motor van de economische groei in het hele land en in Europa. We willen PMV bedanken voor de samenwerking en kijken ernaar uit om BRU in de toekomst verder te zien bloeien.", zegt Charles Thomazi, Senior Managing Director en Head of Infrastructure in EMEA bij Ontario Teachers. 

“We willen mee in de cockpit zitten wanneer het gaat over de toekomst van onze luchthaven. Als we daar niet mee over beslissen, doet iemand anders het voor ons. Dit is een strategisch doordachte en marktconforme investering die de internationale vergelijking van vergelijkbare verwervingen doorstaat, zoals die van de aandelen van de luchthaven van Kopenhagen door de Deense overheid. We kopen aandelen in een rendabele en economisch belangrijke infrastructuur in Vlaanderen. Daarmee krijgen we toegang tot dividend én tot structurele invloed. Dit is dan ook een investering die zichzelf op termijn terugverdient.”, zegt Matthias Diependaele, Vlaams minister-president.

De transactie is onderworpen aan de nodige goedkeuringen van de regelgevende instanties.